Názor lekára

pivnilazne_04.jpg, 23 kB

Na otázku, či majú námietky alebo dokonca i obavy z užívania pivného kúpeľa, odpovedala väčšina spýtaných pomerne jednotne takto:

Keď sa prísady používané do pivného kúpeľa pijú (pivo) alebo predávajú ako krmivo, prečo by malo byť ich vonkajšie použitie škodlivé. Okrem toho je „pivný kúpeľ“ zážitkom, je zábavný a podporuje uvoľnenie, relaxáciu a dobrý zdravotný stav. Toľko teda „hlas národa“.

Intenzitu uvedených pocitov a účinok kúpeľa zvyšuje okrem teploty kúpeľa (37 °C + 2 °C) tiež vírivka.

Vírivý efekt jemne rozptýlených bubliniek vzduchu podporuje rozpustenie prísad (chmeľové horčiny, triesloviny atď.), uvoľňovanie a rozptýlenie aromatických látok obsiahnutých v prísadách, napr. v chmeľovom oleji, vedľajších produktoch kvasného procesu a kvasniciach a zosilňuje mechanický masážny účinok pre lepšie vstrebávanie látok do pokožky.

Čas kúpeľa je zo zdravotných dôvodov obmedzený na 15 až 20 minút. Potom nasleduje odpočinok na lôžku z ovsenej slamy, ktorý tiež prispieva k celkovému uvoľneniu tela. .

Je „PIVNÝ KÚPEĽ“ vhodný bez obáv pre každého?

Odpoveď na túto otázku znie „ÁNO“. Ale

V každom prípade sa odporúča pred prvým „pivným kúpeľom“ poradiť sa s lekárom.

Teplota kúpeľa sa pohybuje okolo 37 °C, preto by ľudia trpiaci na vysoký krvný tlak, kŕčové žily a pod. mali byť opatrní a mali by si nechať teplotu kúpeľa takú, aby sa cítili dobre, čo napokon platí pre všetky termálne kúpele. Osoby, ktoré práve absolvujú alebo absolvovali chemoterapiu, by sa mali „pivného kúpeľa“ zriecť.


Ceny a on-line rezervácia »


Rezervácia on-line

 

Rezervovať telefonicky:
+420 558 33 00 57

 

Chcete prevádzkovať
pivné kúpele?

 


Balíčky Pivní lázně 2009 Balíček RELAX SENIOR 2009